دومین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی برگزار شد

دومین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی برگزار شد

دومین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی برگزار شد
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۰:۴۱ اخبار سال ۱۳۹۸
تعداد بازدید:۲۰۶۳

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی صبح امروز دومین آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی این استان  با حضور مدیر کل دفتر حقوقی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان، رئیس صندوق کار آفرینی امید استان، روسای مراکز آموزشی و دانش آموختگان برگزیده این دانشگاه که با خانواده های خود در این مراسم حضور یافتن در محل سالن آمفی تئاتر شرکت برق استان برگزار شد.

در آغاز مراسم دکتر رسولی صدقیانی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت 14 مرکز آموزشی این دانشگاه در سطح استان گفت: این دانشگاه از سال 74 در استان تاسیس یافته و از بدو فعالیت خود تاکنون 41 هزار دانش آموخته را به جامعه تحویل داده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در ادامه افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی پس از اصلاحات ساختاری در سال اخیر با بازنگری در دروس مختلف و رویکرد مهارتی تاسیس و با احداث مراکز رشد و فناوری به سمت آموزش های فناورانه درکنار آموزش های تئوری گام برداشته و برگزاری نمایشگاه توسعه اشتغال و کارآفرینی در ارومیه و بوکان در راستای همین مساله بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به جایگاه تولید ثروت از طریق تولید علم گفت: درجای جای دنیا بسیاری از دانشگاهها سهمی از بودجه دولتی نداشته و با تولید علم برای خود ثروت ایجاد می کنند به همین دلیل دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مسیر پیشقدم شده است چرا که بی توجهی در ایجاد کسب وکار ممکن است موجب تعطیلی دانشگاه ها شود.

 در ادامه این مراسم  دکتر دبیرنیا مدیر کل دفتر حقوقی دانشگاه علمی کاربردی کشور با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی منحصر به فرد بوده و هست گفت: از دانشگاه هایی هستیم که بیشترین فارغ التحصیلان ما جذب بازار کار می‌شوند و دانش آموختگان این دانشگاه در بخش های مختلف تولیدی، اقتصادی و بخش های تخصصی مثل نیروی انتظامی و...مشغول به کارهستند زیرا ظرفیت لازم را برای تبدیل آموزش تئوری به آموزش کاربردی وعملی را دارد و پیوند خوبی میان این دوبرقرار شده است و همچنین با به روی کار آمدن سیستم جدید  نظام آموزشی نسبت به شناسایی نقاط ضعف و قوت خود اقدام کرده ایم.

وی افزود: تا سال آینده تمامی مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای اساسنامه خواهند شد تا استقلال خود را نیز به دست بیاورند بطوریکه درسال گذشته در راستای ارتقاء وضعیت آموزشی تمامی مراکز آموزشی ما ساماندهی شدند.

 مدیر کل دفتر حقوقی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه تقویت بنیه علمی از اهداف اصلی این دانشگاه در چهار سال گذشته بوده است اظهار کرد: در این راستا در جذب مدرسان دانشگاه پالایش عظیمی صورت گرفته و مدرسان این دانشگاه در سراسرکشور در دوره و برنامه‌های آموزشی مختلف شرکت کردند تا اطمینان خاطر لازم به خانواده‌های دانشجویان مبنی بر ارائه بالاترین کیفیت آموزشی  به آن‌ها داده شود.

دکتر آخوندزاده رئیس صندوق کارافرینی امید آذربایجان غربی نیز در این مراسم با بیان اینکه طرح کارافرین شو در دانشگاههای علمی کاربردی کشور برگزار می شود خاطرنشان کرد: برخی از ایده های دانشگاهی به دلیل کمبود منابع مالی عملیاتی نشده اند که با اجرای این طرح صندوق کار افرینی امید اقدام به حمایت از این ایده ها خواهد کرد.

که در این راستا نیز تفاهم نامه ای میان صندوق کارافرینی امید و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این آیین منعقد گردید.

در ادامه این آیین با شکوه ضمن قرائت سوگند نامه از سوی دانش آموختگان، از ۱۰۰ دانش آموخته برگزیده این دانشگاه با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

همچنین در انتهای این آیین، کیک نمادین جشن دانش آموختگی در حضور مسئولین و مدعوین بریده شد.